Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

04 I 2019
Trzecie podejście do zekranizowania komiksu Joe Hilla Locke & Key nabiera konkretnych kształtów. Netflix wyjawił plany na serial. Zdjęcia rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 19 czerwca, prace będą prowadzone w Toronto w Kanadzie.

Bardzo zaskakującą informacją jest to, że producentami wykonawczymi będzie między innymi rodzeństwo Andy i Barbara Muschietti, Andy (reżyser filmu "To") był odpowiedzialny za reżyserię przy drugim podejściu do komiksu Hilla, kiedy to nakręcony przez niego pierwszy odcinek pomimo bardzo dobrych ocen pracowników stacji Hulu nie zyskał akceptacji szefa stacji i serial został anulowany. Teraz stanowisko reżysera objął Michael Morris. Scenariusz piszą wspólnie Joe Hill i Aron Eli Coleite.

31 XII 2018
Prace na planie serialu NOS4A2 jeszcze trwają tymczasem ogłoszono datę premiery pierwszego epizodu. Serial rozpocznie się w stacji AMC 30 kwietnia.

Zaprezentowano też pierwsze zdjęcie Charliego Manxa, w którego wciela się Zachary Quinto:

Kliknij, a pojawi się powiększenie
20 XII 2018
Netflix ogłosił pierwszą trójkę aktorów, którzy zagrają w serialu na podstawie komiksu Locke & Key. W roli Bode'a Locke'a pozostał Jackson Robert Scott, który wcielił się już w tę postać gdy serial zaczęła tworzyć stacja Hulu.Postać Kinsey Locke zagra Emilia Jones.W Tylera Locke'a wcieli się Connor Jessup.


copyright © 2010 - 2018 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong