Słowem wstępu
Joe Hill to amerykański pisarz, którego proza oscyluje wokół grozy, horroru i obyczaju. Początek jego kariery datuje się na rok 1997, kiedy to debiutował opowiadaniem 'The Lady Rests'. Od tego czasu pisał i publikował w magazynach kolejne teksty.

W roku 2005 ukazała się pierwsza książka Hilla, zbiór opowiadań 'Upiory XX wieku'. Książka zyskała bardzo dobre opinie wśród krytyków i czytelników, zdobyła też prestiżowe nagrody Bram Stoker Award czy British Fantasy Award. O tym jakie wrażenie wywarł na odbiorcach debiut Joe'ego może świadczyć fakt, iż zaraz po informacji, że pisarz pracuje nad swoją pierwszą powieścią, wytwórnia filmowa Warner Bros. nabyła prawa do ekranizacji książki. 'Pudełko w kształcie serca' trafiło do księgarni w roku 2007.

Wtedy też okazało się, iż Joe Hill to syn Stephena i Tabithy King.
Aktualności

24 XII 2021
Premiera filmu Czarny telefon została przeniesiona z 4 lutego na 24 czerwca. W związku z tym także wydawnictwo Albatros zmuczone było przesunąć termin wydania zbioru opowiadań "Upiory XX wieku", które dostało filmowy tytuł i okładkę. Nowa data wznowienia tej książki to 15 czerwca.09 XI 2021
W związku z premierą ekranizacji opowiadania "Czarny telefon" ze zbioru "Upiory XX wieku" do sprzedaży zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce trafi nowe wydanie tej książki. Oczywiście będzie ona miała okładkę filmową ale co ciekawe będzie też miała nowy tytuł. W USA będzie to "The Black Phone. Stories", w Polsce po prostu "Czarny telefon". Wydawnictwo Albatros zdecydowało się jednak zaznaczyć, że jest to ta sama książka co "Upiory XX wieku" zamieszczając tę informację na przedniej i tylnej okładce.

Premierę książki zapowiedziano na 26 stycznia.

22 X 2021
W styczniu wystartuje nowa komiksowa adaptacja prozy Joego Hilla. W ramach Image Comics powstał właśnie nowy imprint o nazwie Syzygy Publishing i komiks Rain będzie pierwszym tytułem w portfolio. Rain to adaptacja nowelki "Deszcz" ze zbioru "Dziwna pogoda".

Twórcami komiksu są scenarzysta David M. Booher, rysowniczka Zoe Thorogood i kolorysta Chris O'Halloran, pierwszy zeszyt pojawi się w sprzedaży 12 stycznia 2022 roku a całość zamknie się w pięciu zeszytach.

Tak prezentuje się okładka i przykładowe strony:Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie Kliknij, a pojawi się powiększenie

copyright © 2010 - 2021 joehill.pl     e-mail     design by Mike Draven / Darek Kocurek / Vincent Chong