Stephen King

Info wydawnicze

Info TV/DVD/Blu-ray/Kino
Spektakl 'Lśnię' w Teatrze Nowym w Łodzi od 16 stycznia

Lśnię to spektakl inspirowany twórczością i postacią popularnego autora horrorów Stephena Kinga oraz jedną z bardziej znanych jego powieści – 'Lśnieniem'.

Jerzy Król nie pisze powieści grozy, to one piszą jego. Autor wydawanych pod pseudonimem opowiadań oraz przemów dla polityków pragnie wyzwolić się ze społecznych miejskich więzów, zamieszkać na odludziu i zmierzyć się ze swoją mroczną stroną, aby wreszcie uwięzić ją na kartkach maszynopisu. Dzięki agentce otrzymuje posadę dozorcy zapomnianego Studia Ogląd, ambitnej inicjatywy Toeplitza, pierwszego rektora łódzkiej filmówki. Razem z żoną Wandą, artystką wideo, oraz synem Danielem przeprowadzają się do miejsca, które oprócz kurzu i niepamięci pokryła nienawiść nieznanego pochodzenia. Uwięzieni w kleszczach filmu i literatury bohaterowie konfrontują się ze strachem o utratę talentu.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
ul. Zachodnia 93

16 stycznia, godz. 19
17 stycznia, godz. 19
18 stycznia, godz. 19
5 lutego, godz. 19
6 lutego, godz. 19

Zwiastun
Większa wersja plakatu
Więcej o spektaklu

'Rok wilkołaka' 13 lutego

* wydawca: Albatros
* data wydania: 13 lutego
* ilosć stron: ?
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Paulina Braiter
* cena: ? zł

Za każdym razem gdy nadchodzi pełnia, małe miasteczko Tarker Mills nawiedza groza. Nikt nie wie, kto jako następny trafi w ręce potwora. Ale jedno jest pewne. Gdy na niebie płonie krągła tarcza księżyca, wszystkich mieszkańców Tarker Mills ogarnia paraliżujący strach. Bo wiatr niesie ze sobą skowyt, w którym słychać jakby ludzkie słowa. A wokół widać ślady bestii... Nikt nie wie, kto stanie się następną ofiarą – wszyscy wiedzą, że jej apetytu nie da się zaspokoić. Miesiąc po miesiącu, przez cały rok...

Książka zawiera ilustracje i grafiki Berniego Wrightsona.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Komórka' 4 marca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 4 marca
* ilosć stron: 432
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
* cena: ? zł

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Blaze' 13 marca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 13 marca
* ilosć stron: ?
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
* cena: ? zł

Mający ponad dwa metry i ważący sto trzydzieści kilogramów Clay Blaisdell to kawał drania, ale do czasu poznania George'a Rackleya dopuszczał się tylko drobnych przestępstw. George wprowadził go w setki oszustw i jeden wielki plan: porwanie dziecka bogatych rodziców. Geraldsowie są obrzydliwie bogaci więc ostatnia gałązka rodzinnego drzewa może być warta miliony. Jest tylko jeden problem: zanim dochodzi do wymiany, mózg grupy ginie. Choć czy na pewno? Teraz Blaze ucieka w niebywałej burzy a gliny depczą mu po piętach. Ma dziecko jako zakładnika a przestępstwo stulecia zmienia się w wyścig z czasem w białym piekle lasów Maine.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Znalezione nie kradzione' 3 czerwca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 3 czerwca
* ilosć stron: ?
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: ?
* cena: ? zł

"Pobudka, geniuszu" - tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem - Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy'ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem.

Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy'ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.
Już dostępne'Rose Madder' 21 listopada

* wydawca: Albatros
* data wydania: 21 listopada
* ilosć stron: 448
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
* cena: ? zł

Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany Rose Madder, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant psychopata, gotowy zabić każdego, kto mu się sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat Rose Madder może ocalić życie Rosie...

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Przebudzenie' 13 listopada

* wydawca: Prószyński i S-ka
* data wydania: 13 listopada
* ilość stron: 536
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Tomasz Wilusz
* cena: 42 zł

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie" ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Większa wersja okładki
Animowana okładka
Więcej o książce

'Czarna bezgwiezdna noc' / 'Pan Mercedes' 5 listopada

* wydawca: Albatros
* data wydania: 5 listopada
* ilość stron: ?
* oprawa: miękka
* cena: ? zł

Na 5 listopada wydawnictwo Albatros szykuje pakiet 2 książek: zbioru nowel 'Czarna bezgwiezdna noc' i powieści 'Pan Mercedes'. Obie książki będą miały zintegrowaną okładkę.

Nowe wydanie 'Czarnej bezgwiezdnej nocy' zawierać będzie dodatkowo krótkie opowiadanie - Pod psem, które ukazało się w USA tylko w wydaniu w miękkiej oprawie.

Pakiet dostępny będzie jedynie w sieci Empik.

(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)

'Łowca snów' 24 października

* wydawca: Albatros
* data wydania: 24 października
* ilość stron: 768
* oprawa: miękka i twarda
* tłumaczenie: Robert Lipski
* cena: ? zł

Czterej kilkunastoletni chłopcy zrobili kiedyś coś wspaniałego, coś wielkiego i dobrego - coś, co odmieniło ich życie. Połączeni telepatyczną więzią kroczyli przez lata różnymi ścieżkami, które jednak w końcu doprowadziły ich do drewnianego domku w środku lasu. Tam ich drogi musiały się rozejść: niektórych czekała śmierć, niektórych zaś los znacznie gorszy od śmierci: ucieczka w głąb własnego umysłu przed bezwzględnym, drapieżnym, nieznającym litości przeciwnikiem, początkowo całkowicie nieludzkim i tym groźniejszym, im bardziej upodabniał się do człowieka. Uwolnić ich od tego koszmaru mógł tylko ten piąty, ten, który kiedyś pomógł im wznieść się ponad przeciętność, który połączył ich na długie lata, który znacznie więcej dawał, niż brał - prawdziwy łowca snów...

(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)

Więcej o książce

'Mroczna Wieża: Początek podróży' 17 października

* wydawca: Albatros
* powieść graficzna
* data wydania: 17 października
* ilość stron: 136
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
* cena: ? zł

Właśnie rozpoczyna się nowy, śmiały rozdział w sadze Stephena Kinga 'Mroczna Wieża'! Minęło 12 lat od brzemiennej w skutkach Bitwy o Jericho Hill i upadku rewolwerowców. Od czasu gdy opór Afiliacji przeciwko Johnowi Farsonowi stał się jedynie słabnącym wspomnieniem. Od czasu gdy przyjaciele stojący u boku Rolanda zostali spaleni na popiół podczas gdy Dobry Człowiek zrównywa Gilead z ziemią. Ale Roland przeżył... i teraz podąża przez pustynię ścigając widmowego Człowieka w Czerni w swojej misji dotarcia pod Mroczną Wieżę. Przyłącz się do Robin Furth, Petera Davida i Richarda Isanove i przywitaj megagwiazdę ilustracji, Seana Philipsa w ka-tet któremu Stephen King powierzył przeniesienie dorosłych przygód jego najbardziej osobistego bohatera w karierze!

Więcej o komiksie
Większa wersja okładki

'Życie i czasy Stephena Kinga' - Lisa Rogak, 8 października

* wydawca: Albatros
* data wydania: 8 października
* tłumaczenie: Robert Ziębiński
* oprawa: miękka
* ilość stron: 400

Biografia króla literackiego horroru - Stephena Kinga.

Jego powieści od lat mrożą krew w żyłach czytelników na całym świecie i osiągają wielomilionowe nakłady. Stephena Kinga nie trzeba reklamować. Co jednak kryje się za zbudowaną przez niego barykadą bestsellerowych tytułów? Za przerażającymi opowieściami, którymi od lat żyją czytelnicy? Jakie strachy dręczą pisarza, zamykającego między okładkami niezliczone koszmary?

Lisa Rogak cofa się do dzieciństwa Kinga, dorastającego w trudnych warunkach, bez ojca, rozmawia z jego przyjaciółmi i współpracownikami, śledzi niełatwe początki kariery i spektakularny sukces, na który pisarz w pewnym momencie stracił nadzieję. Sukces przypłacony uzależnieniem od alkoholu i narkotyków...

Ta książka to próba zrozumienia fenomenu twórcy, którego miejscem zamieszkania jest "Ludowa Republika Paranoi" i który sam siebie określił "Big Makiem wśród pisarzy". Czy można jednak rozgryźć człowieka, dla którego "jedynym sposobem na powstrzymanie nieustannie narastającego strachu jest pisanie"?

Większa wersja okładkiStephenKing.pl © 2002 - 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zawartość i wykonanie: Mando, nocny, ingo