Stephen King

Info wydawnicze
XV Festiwal Fantastyki Pyrkon 2015

* miasto: Międzynarodowe Targi Poznańskie
* data wydania: 24-26 kwietniaPunkty programu związane ze Stephenem Kingiem:

CZY TAKI STEPHEN STRASZNY, JAK GO MALUJĄ?
Piątek, godz. 18:00, sala: Literacka 2
Autorzy:
- Michał "Jerry" Rakowicz
- Szymon "Szymas" Cieśliński
- Hubert "Mando" Spandowski
czas trwania: 50 min
blok: Literacki
opis: Stephen King to kojarzony głównie z grozą pisarz, którego każda książka podbija polskie i światowe listy bestsellerów. Pisarz, do którego twórczości porównywany jest niemalże każdy nowy horror na rynku. Czy jednak po czterdziestu latach kariery King nadal straszy? Ile prawdy tkwi w przyznanym mu tytule "Króla Horroru"? Czy z dzisiejszej perspektywy możemy mówić o jego detronizacji?

POKAZ "LAMENTU PARANOIKA"
niedziela, godz. 12:00, Filmowa
Autor: Darek Kocurek
czas trwania: 50 min
blok: Filmowy

PANEL TWÓRCZY PROCES TWORZENIA OKŁADEK
niedziela, godz. 13:30, Rejestrowana 1
Autorzy:
- Darek Kocurek
- Klaudia Heintze
czas trwania: 50 min
blok:

Okładki Darka Kocurka
Strona Festiwalu

'Gra Geralda' 6 maja

* wydawca: Albatros
* data wydania: 6 maja
* ilosć stron: 352
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia sie w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku - w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Cztery pory roku' 8 maja

* wydawca: Albatros
* data wydania: 8 maja
* ilosć stron: 512
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Zbiór 'Cztery pory roku' zawiera 4 nowele:

SKAZANI NA SHAWSHANK Andy odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. Ale Andy jest sprytniejszy od każdego z nich. Lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, wykorzysta na przygotowanie misternego planu zemsty tak zaskakującego, że zmyli nawet najbliższych mu współwięźniów...

ZDOLNY UCZEŃ Todd Bowden wpada na trop hitlerowskiego zbrodniarza, który pod przybranym nazwiskiem ukrywa się w amerykańskim miasteczku. Trzynastoletni chłopak okaże się bardzo pojętym uczniem oprawcy z Auschwitz...

CIAŁO Grupa przyjaciół z niewielkiego prowincjonalnego miasteczka w amerykańskim stanie Oregon postanawia odnaleźć zaginionego kolegę. Marzą, by wszyscy uznali ich za bohaterów. Wyruszają na dwudniową wyprawę, w czasie której poznają swoje prawdziwe oblicza.

METODA ODDYCHANIA Emlyn McCarron opowiada historię niezwykłego porodu, jaki przed laty odebrał w Wigilię Bożego Narodzenia. Porodu, który zaczął się śmiercią pacjentki w wyjątkowo drastycznych okolicznościach...

Większa wersja okładki
Więcej o książce

Audiobook 'Doktor Sen' 27 maja

* wydawca: Biblioteka Akustyczna
* data wydania: 27 maja
* format: mp3
* nośnik: 1CD
* czas nagrania: 20 godz 40 min
* cena: 39,90 zł

czyta: Roch Siemianowski

Kontynuacja bestsellerowego "Lśnienia"!

Niewielka grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki swoimi samochodami turystycznymi w poszukiwaniu pożywienia. Na pierwszy rzut oka są całkowicie nieszkodliwi, w końcu to tylko emeryci odziani w poliester. Dwunastoletnia Abra Stone jednak wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty, żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci, obdarzone tym samym darem co Dan Torrance. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce. Ostatecznie osiada w małym miasteczku w New Hampshire, lecząc swoje uzależnienie od alkoholu we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików. Większość czasu spędza w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się tam znany jako "Doktor Sen". Kiedy Dan poznaje Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie.

Więcej o audiobooku

'Znalezione nie kradzione' 5 czerwca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 5 czerwca
* ilosć stron: 544
* oprawa: miękka i twarda
* tłumaczenie: Rafał Lisowski

"Pobudka, geniuszu" - tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem - Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy'ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem.

Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy'ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Wersja w twardej oprawie pojawi się w sieci Empik 5 czerwca. 10 czerwca do sprzedaży trafi wersja miękkookładkowa. Tego też dnia oba wydania będą dostępne w pozostałych sklepach w Polsce.

Więcej o książce

'MW Siostrzyczki z Elurii' w sierpniu

* wydawca: Albatros
* data wydania: sierpień
* ilosć stron: 136
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Przyłącz się do znanych już scenarzystów Robin Furth i Petera Davida i powitaj wraz z nimi uznanego artystę Luke'a Rossa, który dołącza do ka-tet, któremu sam Stephen King powierzył ukazanie dorosłych przygód jego najbardziej osobistej kreacji! Roland Deschain, po tym jak został poważnie zraniony w bitwie z bandą powolnych mutantów, zostaje zabrany przez grupę szkaradnych istot znanych jako Siostrzyczki z Elurii, z którymi w 'Mroczna Wieża: Rewolwerowiec - Siostrzyczki Elurii" przyjdzie mu stoczyć walkę o swoje życie. Jest to moment, w którym wraz z nowym przebojowym rozdziałem masz okazję wskoczyć na pokład uznanej przez krytyków serii 'Mroczna Wieża'.

Większa wersja okładki
Więcej o komiksie

'MW Bitwa o Tull' w październiku

* wydawca: Albatros
* data wydania: październik
* ilosć stron: 136
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Roland został zwabiony przez człowieka w czerni do saloonu w miasteczku, w którym zda sobie sprawę, że nawet zimny zabójca jest niczym przy okropieństwach Mrocznej Wieży! Dlaczego martwy człowiek wciąż chodzi po ulicach Tull, dlaczego żywi, oddychający mieszkańcy miasteczka są daleko większym zagrożeniem? Najbardziej nieprzyjemny człowiek w Świecie Pośrednim dowie się, że prawdziwą cenę za swoje poszukiwania zapłaci nabojami i niewinną krwią.

Większa wersja okładki
Więcej o komiksie

'MW The Way Station' w kwietniu 2016

* wydawca: Albatros
* data wydania: kwiecień 2016
* ilosć stron: 136
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: ?

Pościg Rolanda za nieuchwytnym człowiekiem w czerni poprzez bezkresną pustynię Mohaine staje się jeszcze bardziej zdradliwy, gdy wygłodniała wataha pustynnych psów i wampiryczne pyłowe diabły atakują go w momencie słabości.

Jest to początek nowego rozdziału w życiu ostatniego rewolwerowca z Gilead ukazującego walkę o pozostanie żywym i osiągnięcie swojego celu! Nie przegapcie cudów Przydrożnego zajazdu!

Większa wersja okładki
Więcej o komiksie

'MW The Man In Black' w październiku 2016

* wydawca: Albatros
* data wydania: październik 2016
* ilosć stron: 136
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: ?

Najgłośniejsza powieść Stephena Kinga nabiera życia. Roland poszukując mężczyzny w czerni kontynuuje swoją podróż ku Mrocznej Wieży, ale czy po drodze zdradzi młodego Jake'a? Nie przegap ekscytującego, piątego i ostatniego rozdziału "The Dark Tower: The Gunslinger". Przy tej ostatniej epickiej przygodzie do Petera Davida, Robin Furth i Richarda Isanove'a w roli rysownika dołącza supergwiazda Alex Maleev.

Większa wersja okładki
Więcej o komiksie
Już dostępneAudiobook 'Joyland'

* wydawca: Prószyński i S-ka
* data wydania: kwiecień
* format: mp3
* czas nagrania: 9 godz 14 min
* cena: 29,90 zł

czyta: Krzysztof Plewako-Szczerbiński

Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.
'Joyland' to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak 'Zielona Mila' czy 'Skazani na Shawshank'. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.
King nie tylko lubi straszyć, ostatnio jeszcze większą przyjemność sprawia mu odtwarzanie konkretnej rzeczywistości. To właśnie warstwa realistyczna jest w tej opowieści najciekawsza.

Antologia 'Pokłosie' w kwietniu

* wydawca: Gmork
* data wydania: kwiecień
* ilosć stron: 358
* oprawa: miękka

ANTOLOGIA OPOWIADAŃ W HOŁDZIE STEPHENOWI KINGOWI

Pięcioro pisarzy, siedem historii, jeden król horroru, któremu hołd składają jego wierni fani. Pokłosie to zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Stephena Kinga. Autorzy idealnie wpasowali się w kanon, wybierając to, co najlepsze w jego powieściach, i sprawnie wplatając w swoje opowiadania mniej lub bardziej oczywiste nawiązania do „kingowego” uniwersum. Historie niebanalne, łączące w sobie dobrze już czytelnikowi znane wątki z nowymi pomysłami, będą z pewnością nie lada gratką dla każdego fana szeroko pojętej grozy, a dla miłośników prozy króla Stefana – pozycją wręcz obowiązkową.

AUTORZY:
Kacper Kotulak
Paulina J. Król
Jarosław Turowski
Juliusz Wojciechowicz
Marek Zychla

Wstęp: Stefan Darda

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Uciekinier' 1 kwietnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 1 kwietnia
* ilosć stron: 336
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Robert Lipski

Przerażająca wizja Ameryki ze zdegradowanym środowiskiem naturalnym, wyraźnym podziałem na dwie klasy społeczne (biednych oraz bogatych) i wszechobecną telewizją Free Vee. Jedyną rozrywką są liczne teleturnieje i gry, których uczestnicy ryzykują życie, gdyż rząd praktycznie zalegalizował morderstwo. Przebojem jest gra zwana Uciekinierem, gdzie zgłaszający się "z ulicy" mają szansę wygrać miliard nowych dolarów - muszą tylko przez 30 dni zwodzić pogoń polujących na nich myśliwych. Dla Bena Richardsa udział we Free Vee to jedyna możliwość zdobycia pieniędzy niezbędnych do uratowania jego osiemnastomiesięcznej córeczki. Przechodzi pomyślnie wymagane testy i rozpoczyna grą. Jego życie zmienia się w koszmar. Aby przeżyć, musi uciekać się do coraz bardziej drastycznych środków.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Blaze' 13 marca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 13 marca
* ilosć stron: ?
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Mający ponad dwa metry i ważący sto trzydzieści kilogramów Clay Blaisdell to kawał drania, ale do czasu poznania George'a Rackleya dopuszczał się tylko drobnych przestępstw. George wprowadził go w setki oszustw i jeden wielki plan: porwanie dziecka bogatych rodziców. Geraldsowie są obrzydliwie bogaci więc ostatnia gałązka rodzinnego drzewa może być warta miliony. Jest tylko jeden problem: zanim dochodzi do wymiany, mózg grupy ginie. Choć czy na pewno? Teraz Blaze ucieka w niebywałej burzy a gliny depczą mu po piętach. Ma dziecko jako zakładnika a przestępstwo stulecia zmienia się w wyścig z czasem w białym piekle lasów Maine.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

Chase Novak 'Poczęcie' 3 marca

* wydawca: Replika
* data wydania: 3 marca
* ilosć stron: 368
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Piotr Kuś

Alex i Leslie Twisdenowie prowadzą ekskluzywne życie. Oboje mają fantastyczną pracę, mieszkają w luksusowym domu na Manhattanie, są kochającym się małżeństwem. Nie mają jednak dzieci i w miarę jak zmieniają kolejnych lekarzy i kliniki leczące bezpłodność, ich oczekiwanie na własne dziecko zmienia się w obsesję. Ostatnią próbą, która ma sprawić, że ich marzenie o rodzicielstwie się spełni, jest podróż do Słowenii, gdzie poddają się bolesnej i przerażającej procedurze. Kończy się ona sukcesem. Leslie rodzi… Konswekwencje tego są jednak straszliwe.
Dziesięć lat później rozpieszczane i uwielbiane bliźniaki – Adam i Alice – wciąż zamykane są na noc w swoich pokojach. Słyszą dobiegające z sypialni rodziców dzikie i wywołujące dreszcze odgłosy.
Desperacko chcąc przeniknąć tajemnicę rodziców, Adam i Alice uciekają z domu. Chcą poznać prawdziwą naturę mężczyzny i kobiety, którzy ich wychowują. Odkrycie, którego dokonają, odwróci do góry nogami wszystko, co dotąd wiedzieli o swoich rodzicach. Od tej pory będą zmuszeni już tylko przed nimi uciekać.

Najlepszy horror, jaki czytałem od czasu Upiornej opowieści Petera Strauba - Stephen King

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Komórka' 4 marca

* wydawca: Albatros
* data wydania: 4 marca
* ilosć stron: 432
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Rok wilkołaka' 13 lutego

* wydawca: Albatros
* data wydania: 13 lutego
* ilosć stron: ?
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Paulina Braiter

Za każdym razem gdy nadchodzi pełnia, małe miasteczko Tarker Mills nawiedza groza. Nikt nie wie, kto jako następny trafi w ręce potwora. Ale jedno jest pewne. Gdy na niebie płonie krągła tarcza księżyca, wszystkich mieszkańców Tarker Mills ogarnia paraliżujący strach. Bo wiatr niesie ze sobą skowyt, w którym słychać jakby ludzkie słowa. A wokół widać ślady bestii... Nikt nie wie, kto stanie się następną ofiarą – wszyscy wiedzą, że jej apetytu nie da się zaspokoić. Miesiąc po miesiącu, przez cały rok...

Książka zawiera ilustracje i grafiki Berniego Wrightsona.

Większa wersja okładki
Więcej o książceStephenKing.pl © 2002 - 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zawartość i wykonanie: Mando, nocny, ingo