Stephen King

Info wydawnicze

Info TV/DVD/Blu-ray/Kino
'Łowca snów' 24 października

* wydawca: Albatros
* data wydania: 24 października
* ilość stron: 768
* oprawa: miękka i twarda
* tłumaczenie: Robert Lipski
* cena: ? zł

Czterej kilkunastoletni chłopcy zrobili kiedyś coś wspaniałego, coś wielkiego i dobrego - coś, co odmieniło ich życie. Połączeni telepatyczną więzią kroczyli przez lata różnymi ścieżkami, które jednak w końcu doprowadziły ich do drewnianego domku w środku lasu. Tam ich drogi musiały się rozejść: niektórych czekała śmierć, niektórych zaś los znacznie gorszy od śmierci: ucieczka w głąb własnego umysłu przed bezwzględnym, drapieżnym, nieznającym litości przeciwnikiem, początkowo całkowicie nieludzkim i tym groźniejszym, im bardziej upodabniał się do człowieka. Uwolnić ich od tego koszmaru mógł tylko ten piąty, ten, który kiedyś pomógł im wznieść się ponad przeciętność, który połączył ich na długie lata, który znacznie więcej dawał, niż brał - prawdziwy łowca snów...

(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)

Więcej o książce

'Czarna bezgwiezdna noc' / 'Pan Mercedes' 5 listopada

* wydawca: Albatros
* data wydania: 5 listopada
* ilość stron: ?
* oprawa: miękka
* cena: ? zł

Na 5 listopada wydawnictwo Albatros szykuje pakiet 2 książek: zbioru nowel 'Czarna bezgwiezdna noc' i powieści 'Pan Mercedes'. Obie książki będą miały zintegrowaną okładkę.

Nowe wydanie 'Czarnej bezgwiezdnej nocy' zawierać będzie dodatkowo krótkie opowiadanie - Pod psem, które ukazało się w USA tylko w wydaniu w miękkiej oprawie.

Pakiet dostępny będzie jedynie w sieci Empik.

(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)

'Przebudzenie' 13 listopada

* wydawca: Prószyński i S-ka
* data wydania: 13 listopada
* ilość stron: 536
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Tomasz Wilusz
* cena: 42 zł

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.

Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie" ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Większa wersja okładki
Animowana okładka
Więcej o książce

'Rose Madder' 21 listopada

* wydawca: Albatros
* data wydania: 21 listopada
* ilosć stron: 448
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
* cena: ? zł

Pewnego dnia Rosie Daniels decyduje się porzucić swojego męża, przed którym odczuwa paniczny strach, i pod przybranym nazwiskiem rozpocząć nowe życie. Ucieka do innego miasta, gdzie wkrótce zdobywa ciekawą pracę, nawiązuje znajomości i przyjaźnie. W sklepie ze starociami kupuje niezwykły obraz zatytułowany Rose Madder, który - jak się okazuje - pozwala przeniknąć do innego świata. Tymczasem tropem kobiety podąża jej mąż Norman, policjant psychopata, gotowy zabić każdego, kto mu się sprzeciwi. Jest już coraz bliżej, śledzi jej przyjaciół, zdobywa jej adres. Tylko ucieczka w świat Rose Madder może ocalić życie Rosie...

Większa wersja okładki
Więcej o książce
Już dostępne'Mroczna Wieża: Początek podróży' 17 października

* wydawca: Albatros
* powieść graficzna
* data wydania: 17 października
* ilość stron: 136
* tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
* cena: ? zł

Właśnie rozpoczyna się nowy, śmiały rozdział w sadze Stephena Kinga 'Mroczna Wieża'! Minęło 12 lat od brzemiennej w skutkach Bitwy o Jericho Hill i upadku rewolwerowców. Od czasu gdy opór Afiliacji przeciwko Johnowi Farsonowi stał się jedynie słabnącym wspomnieniem. Od czasu gdy przyjaciele stojący u boku Rolanda zostali spaleni na popiół podczas gdy Dobry Człowiek zrównywa Gilead z ziemią. Ale Roland przeżył... i teraz podąża przez pustynię ścigając widmowego Człowieka w Czerni w swojej misji dotarcia pod Mroczną Wieżę. Przyłącz się do Robin Furth, Petera Davida i Richarda Isanove i przywitaj megagwiazdę ilustracji, Seana Philipsa w ka-tet któremu Stephen King powierzył przeniesienie dorosłych przygód jego najbardziej osobistego bohatera w karierze!

Więcej o komiksie
Większa wersja okładki

'Życie i czasy Stephena Kinga' - Lisa Rogak, 8 października

* wydawca: Albatros
* data wydania: 8 października
* tłumaczenie: Robert Ziębiński
* oprawa: miękka
* ilość stron: 400

Biografia króla literackiego horroru - Stephena Kinga.

Jego powieści od lat mrożą krew w żyłach czytelników na całym świecie i osiągają wielomilionowe nakłady. Stephena Kinga nie trzeba reklamować. Co jednak kryje się za zbudowaną przez niego barykadą bestsellerowych tytułów? Za przerażającymi opowieściami, którymi od lat żyją czytelnicy? Jakie strachy dręczą pisarza, zamykającego między okładkami niezliczone koszmary?

Lisa Rogak cofa się do dzieciństwa Kinga, dorastającego w trudnych warunkach, bez ojca, rozmawia z jego przyjaciółmi i współpracownikami, śledzi niełatwe początki kariery i spektakularny sukces, na który pisarz w pewnym momencie stracił nadzieję. Sukces przypłacony uzależnieniem od alkoholu i narkotyków...

Ta książka to próba zrozumienia fenomenu twórcy, którego miejscem zamieszkania jest "Ludowa Republika Paranoi" i który sam siebie określił "Big Makiem wśród pisarzy". Czy można jednak rozgryźć człowieka, dla którego "jedynym sposobem na powstrzymanie nieustannie narastającego strachu jest pisanie"?

Większa wersja okładki

'Cujo' audiobook 5 września

* wydawca: Albatros
* data wydania: 5 września
* czyta: Krzysztof Gosztyła
* format: CD, mp3
* cena: ? zł

W pobliżu Castle Rock – spokojnego miasteczka w stanie Maine – czai się potwór...

Cujo, olbrzymi pies, jest przyjaznym stworzeniem... do czasu, aż w pogoni za królikiem wpada do kryjówki zarażonych wścieklizną nietoperzy. Walcząc z niezrozumiałymi zmianami, które w nim zachodzą, chore zwierzę stopniowo zamienia się w psa-mordercę. Atakuje swojego właściciela, terroryzuje kobietę i jej syna uwięzionych w zepsutym samochodzie.

Dla mieszkańców Castle Rock starcie z Cujo będzie próbą ich człowieczeństwa.

Większa wersja okładki

'Pan Mercedes' audiobook 14 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 14 sierpnia
* czyta: Jan Peszek
* format: CD
* cena: 39,90 zł

Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

Większa wersja okładki

'Bastion' 11 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 11 sierpnia
* ilosć stron: 1166
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: Robert Lipski
* cena: ? zł

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora.
Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy.
Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera.
Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem.
Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość.
Epidemia obudziła w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu doszły najniższe, najbardziej prymitywne instynkty.
Wciąż jeszcze są tacy, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Dolores Claiborne' 8 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 8 sierpnia
* ilość stron: 256
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Tomasz Mirkowicz
* cena: ? zł

Mieszkańcy Little Tall Island czekali blisko 30 lat, by dowiedzieć się, co przydarzyło się mężowi Dolores Claiborne pewnego dnia latem 1963 roku podczas całkowitego zaćmienia Słońca. Podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni, bogatej Very Donovan, Dolores niespodziewanie przyznaje się do popełnienia zupełnie innej zbrodni, uparcie jednak deklarując: 'Wszystko, co robiłam, robiłam z miłości'. Tak zaczyna sie jej niezwykła opowieść...

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Cujo' 8 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 8 sierpnia
* ilość stron: 464
* oprawa: miękka i twarda
* tłumaczenie: Jacek Manicki
* cena: 35,99 i 40,99 zł

W małym, cichym miasteczku Castle Rock pojawił się potwór: wygląda jak spokojny, przyjazny bernardyn, lecz w jego umyśle czai się szaleństwo. Stał się bezlitosną maszyną do zabijania - tym groźniejszą, że zupełnie nieprzewidywalną. Cujo robi rzeczy straszne, ale reakcje ludzi, wstrząśniętych jego bezwzględnością są nie mniej przerażające...

(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)

Więcej o książce

'To' 4 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 4 sierpnia
* ilosć stron: 1104
* oprawa: twarda
* tłumaczenie: Robert Lipski
* cena: ? zł

Derry to małe miasto w stanie Main - nawiedzone miasto - w którym pewnego razu grupa dzieci spotkała TO. Większość z nich miała szczęście, uszła z życiem i wyjechała z Derry. Po dwudziestu latach TO znowu daje o sobie znać, a ci, którzy przeżyli, zostają wezwani do powrotu w rodzinne strony. Zapomniane strachy dzieciństwa powracają. Dzieci sa już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę by skutecznie stawić mu czoła.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Bezsenność' 4 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 4 sierpnia
* ilosć stron: 656
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
* cena: ? zł

Bohaterem powieści jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, ze zaczyna widzieć ich 'aury', a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Tymczasem miasto jest rozrywane społecznymi zamieszkami spowodowanymi powstaniem szpitala, 'centrum opieki', w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji. Inspirują je zrzeszeni w 'Pro-Life' obrońcy życia nie narodzonych dzieci. Na czele ruchu stoi człowiek obłąkany, sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie przebywających tam ludzi. Jest wśród nich chłopiec, w którego rękach spoczywa los wszechświata. Tylko Ralph dzięki swoim niezwykłym zdolnościom postrzegania może ich ocalić...

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Zielona Mila' 1 sierpnia

* wydawca: Albatros
* data wydania: 1 sierpnia
* ilosć stron: 416
* oprawa: miękka
* tłumaczenie: Andrzej Szulc
* cena: ? zł

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora pt. Skazani na Shawshank, toczy się w Ameryce lat trzydziestych w środowisku więźniów oczekujących na wykonanie kary śmierci. W filmowej adaptacji książki, zrealizowanej jesienią 1999 roku przez Franka Darabonta, główną rolę zagrał Tom Hanks. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę; dla zatarcia śladów spalił kolejnych sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.

Większa wersja okładki
Więcej o książce

'Zielona Mila', 'Sklepik z marzeniami', 'Rose Madder', 'Cztery pory roku', Marzenia i koszmary' w pockecie

* wydawca: Albatros
* data wydania: lipiec
* oprawa: miękka

Dzięki wydawnictwu Albatros oraz firmie księgarskiej Olesiejuk w lipcu do sprzedaży trafi 5 książek Stephena Kinga w pocketach: 'Zielona Mila', 'Sklepik z marzeniami', 'Rose Madder', 'Cztery pory roku', Marzenia i koszmary'. Książki powinny trafić do marketów.

Tak prezentują się okładki:(po kliknięciu w ilustracje, pojawią się powiększenia)StephenKing.pl © 2002 - 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zawartość i wykonanie: Mando, nocny, ingo